Kinkekaart, turvalisus, reeglid

Kinkekaart

Hea võimalus kinkida sõbrale ELAMUSI, mida poest ei saa! Kinkekaardi ostmiseks võtke ühendust info@seikluspark.ee või +372 504 9783 ning leppige kokku summa, mille väärtuses kingitust soovite. Seejärel tehke pangaülekanne kokkulepitud summas meie arvele EE822200221027580816 Swedpank, saatke e-mailile info@seikluspark.ee maksekorraldus ja aadress, kuhu saame teile kinkekaardi postitada ning paari päevaga on kinkekaart kohal! Soovi korral võite kaardile ka ise järele tulla. Kinkekaart kehtib hooaja lõpuni ehk 30. septembrini. Kui ostate kinkekaardi pärast 1. augustit, siis kehtib see järgmise hooaja 30. septembrini.

Turvalisus

Seikluspargi turvalisuse tagavad:

  • radade tehniline vastavus rangetele ohutusnõuetele;
  • koolitatud instruktorid;
  • professionaalne alpinismivarustus;
  • turvatross, mille külge on seikleja karabiinidega ühendatud;
  • ohutusinstruktaaž ning harjutusraja läbimine instruktori valvsa pilgu all.

Otepää Seikluspark vastab Euroopa Liidus tunnustatud AFNOR XP-902-1 ja XP S52-902-2 normidele. Rada on vastavuses EN 15567-1 standardiga ja opereerimine EN 15567-2standardiga. Seikluspargi projekti koostas ja ehitusjärelvalvet teostas prantsuse firma ARAVIS AVENTURE SARL , mille juht Pierre Gay Perret on atesteeritud kõrgmägede giid ning omab laialdasi kogemusi seiklusparkide loomisel.

Aravis Aventure Firma omab seiklusparkide rajamise litsentsi ning nende registreerimisandmed on järgmised:
Viide: M7401 1170185
Siret nr: 432 305 845 00013
APE kood: 927c

Julgestus- ja ronimisvarustusena kasutame PETZL tooteid.

Reeglid

  • Iga klient sõlmib enne rajale minekut seikluspargiga kirjaliku lepingu ning läbib ohutusinstruktaaži.
  • Hinna sees on ühekordne radade läbimine algusest lõpuni.
  • Julgestusvöö on antud kliendile isiklikuks kasutamiseks ja see tuleb tagastada paviljoni kohe pärast raja läbimist.
  • Julgestusvöö edasi andmine kolmandatele isikutele on keelatud.
  • Alla 15 aastased pääsevad rajale üksnes täisealise isiku järelvalve all.
  • Lastele pikkusega 115‒140 cm on läbimiseks esimesed 3 rada.
  • Kuni 18 aastane nooruk, vähemalt 140 cm pikk, saab läbida kõik 7 rada.
  • Pärast ümberriietumist või WC külastamist peab julgestusvöö paigaldust kontrollima instruktor.
  • Isiklikke asju saab hoiule jätta seikluspargi paviljoni.

Leping – Vaata lepingut
Tingimused grupile SIIN

KKK

Kas ma suudan seda teha?
Kõik me oleme väga erinevate võimetega ning enne otsustamist võiks käia metsas radadega tutvumas. Siis näete oma silmaga, millega üldse tegemist on. Paraku on nii, et otsustada ja maksta tuleb enne rajale minekut, katkestada on võimalik iga raja lõpus.

Mis siis saab kui ma trossile rippuma jään või jaks sootuks kaob?
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Kui tunnete, et tõesti enam edasi minna ei suuda, siis tuleb kutsuda instruktor, kes aitab teid spetsiaalse tehnikaga turvaliselt alla. Instruktorid on alati läheduses, kui kliendid radadel ronivad!

Kas saab poole peal lõpetada, kui edasi minna enam ei julge või ei jaksa?
Saab ikka, iga rada lõppeb maapinnal. Kui jaks raugeb raja keskel, siis aitab teid alla selleks koolitatud instruktor.

Miks ma pean tegema esimest rada, kui olen varem seikluspargis käinud?
Esimene rada on õpperada ja see on kõigile kohustuslik. Instruktor peab ohutuse huvides veenduma, et teil on turvaline ja te täidate ohutusreegleid. Peale esimese raja läbimist võib radasid vahele jätta!

Kui palju aega kulub kogu seiklusradade läbimiseks?
Raja läbimiseks kuluv aeg sõltub julgusest, füüsisest, tasakaalutunnetusest ja inimeste arvust. Kahel sportlikul inimesel kulub aega umbes 1,5-2 tundi, 10-15 inimesel 2-2,5 tundi ja 20-30 liikmelisel grupil 3-3,5 tundi.

Kas vihmaga ka saab ronida?
Ikka saab. Vihm muudab rajad küll libedamaks, kuid mitte ohtlikumaks, sest olete kogu raja vältel turvatrossile kinnitatud. Vihm lisab tõsise seikleja jaoks vürtsi juurde. Kuivad riided ja rõõmus tuju kaasa ning seiklema!

Aga äiksega?
Turvalisuse huvides äiksega rajale minna ei tohi, ohtliku olukorra võib tekitada äiksega kaasnev tormipuhang, samuti äikselöök.

Kas lühikeste pükste ja lahtiste jalanõudega saab ronida?
Jalanõud võiksid olla kinnised, sest muidu on oht, et need võivad jalast kaduda. Lühikesed püksid ei ole kuidagi takistuseks. Soovitatav riietus võiks olla mugav ja sportlik. Samas on rajal käidud ka miniseelikus.

Mida kujutab endast öine ronimine?
Öine ronimine erineb päevasest ainult selle poolest, et seigelda tuleb pimedas. Teid juhendatakse, antakse turvavarustus ja otsmikulambid. Öise ronimise korral on vajalik eelbroneering 24 tundi varem ja grupi suuruseks peaks olema vähemalt kuus inimest.

Kes kontrollib lapsi?
Alaealistel peab olema kaasas täisealine saatja, kes kontrollib last terve raja ulatuses – seda saab teha kaasa ronides või maapinnalt. Kaasa ronides tuleb osta pilet.

Kas meilt saab toitlustust ka tellida?
Toitlustamiseks pakume teile oma partnereid Toidupada, Tehvandi Spordikeskus, Karupesa Hotell. Võimalik on kasutada ka meie lõkkeplatsi koos grillimisseadmetega.